Ланчинський Центр дитячої та юнацької творчості
Підготувала та провела
Керівник гуртків
Бабіїв Марина Михайлівна
Мета:
1
Навчальна: поглибити знання учнів про Україну як незалежну державу, про
державну символіку України – герб, прапор, гімн, про рослинні символи України та
народні обереги
Розвиваюча:розвивати творчі та організаторські навички учнів, пізнавальний
інтерес; формувати в дітей позитивне ставлення до предмета, уміння працювати в
команді, чути і поважати чужу думку.
Виховна: виховувати любов до рідної землі, повагу до історичних та культурних
надбань українського народу, почуття національної гідності.
Форма проведення: конкурс-вікторина
Обладнання: Компютер, елюстрації, бланки з завданнями, фонограма
Хід заходу
Епіграф:
Хто зберіг любов до краю і не зрікся роду,
тільки той віддав всю душу, все, що зміг, народу.
Під музичний супровід пісня «Я люблю Україну» - виходять ведучі
Ведучий 1.Добрий день вам, люди добрі,
Щиро просим до господи.
Раді вас у нас вітати,
Щастя та добра бажати!
Ведучий2. Рідний край… Він починається від батьківського порога, стежини,
стрункої тополі, твоїх воріт з барвінку, який ніжно стелиться по садочку
Найсвятішими для кожного з нас є слова: Україна, Батьківщина. Адже
Батьківщина - це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти народився і
виріс, де минули найкращі роки твого життя.
Ведучий 1. Це роботящі руки наших прабабусь, бабусь які в тяжкі роки підняли до
життя нашу землю, вмили її гіркою сльозою, засіяли молодим життям.
Учень1.Є багато країн на землі,
В них озера, річки і долини.
Є країни великі й малі,
Та найкраща завжди – Батьківщина.
Учень2. Є багато квіток запашних,
Кожна квітка красу свою має.
Та гарніші завжди поміж них
Ті, що квітнуть у рідному краї.
Учень3.Є багато пташок голосних,
Любі, милі нам співи пташині,
2
Та завжди наймилішими з них
Будуть ті, що у рідному краї.
Учень4. І тому найдорожчою нам
Є і буде у кожну хвилину
Серед інших країн лиш одна –
Дорога нам усім Україна!
Учень 5.
На росах, на водах,
На всіх переходах
Курличеш мені
В журавлиних ключах.
Моя Україно,
Родима країно,
Ясні небеса.
Учень 6.
Я чую твій голос,
Пшеничний твій колос
У душу мені
Засіває зерно.
Моя Україно,
Колиско-калино,
Пізнати тебе.
Мені щастя дано.
Ведучий 1.Сьогодні в нас незвичайний захід. Ми зібралися тут, щоб краще пізнати
нашу Україну, поглибити знання та в змаганні визначити, що ми знаємо про нашу
Батьківщину . Але як би не закінчилась ця вікторина, хай переможе дружба .
Ведучий 2.А зараз послухаймо правила гри
а) всі гравці активні;
б) під час обговорення можна тихо радитись;
в) на питання відповідати чітко і ясно.
Визначити переможця гри нам допоможе компетентне журі, до складу якого
ввійшли : ________________________
_________________________
_________________________
Ведучий 1.До початку вікторини журі повинне прийняти присягу:
- Присягаюсь сміятись, якщо буде смішно;
- Присягаюсь «боліти» за обидві команди, але видужати в кінці гри;
- Присягаюсь дотримуватись правила « по одежі зустрічають, а по знанням
проводжають»;
- Присягаюсь бути справедливим, толерантним, уважним.
3
Вболівальники можуть допомогти своїй команді участю в конкурсах. Порушення
дисципліни, підказки каратимуться зняттям балів у команди.
I конкурс « Знайомство». ( 5 балів)
Ведуча 1.Члени команд представляють свою команду, девіз та побажання
суперникам.
Капітан презентує емблему команди.
Слово журі.
II конкурс «Ну, постривай!»
Ведуча 2.Продовж прислів’я (1 правильно продовжене прислів’я – 1 б)
Завдання:
1. Хліб, сіль їж, а… (правду ріж)
2. Слово не горобець… (вилетить не спіймаєш)
3. Друга легше знайти, ніж… (зберегти)
4.Ранні пташки росу п’ють… (а пізні сльози ллють)
5. Заліз кіт на сало і… (кричить «мало!»)
6. Праця годує а… (лінь марнує)
7. Гостре словечко… (коле сердечко)
8. Хочеш їсти калачі… (не сиди на печі)
Слово журі.
IIІ конкурс «Крученики»
Ведуча 1 А зараз ми пропонуємо командам позмагатися у читанні скоромовок.
Прошу капітанів команд підійти та обрати скоромовки.
1. Бурі бобри брід перебрели,
Забули бобри забрати торби.
2. От Кіндрат, так Кіндрат,
Зуб зламав об мармелад.
3. Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок – сорок морок.
4. Рак рачкує до крамниці,
Щоб купити рукавиці.
Слово журі.
IV конкурс «Народні символи та святині»(конкурс для вболівальників)
Ведуча 2
Крім символів у нашій державі є декілька святинь. Зараз ви почуєте описання
двох з них і повинні будете здогадатись про що є мова.
Калина — найулюбленіша в Україні рослина. Завжди любили люди цілющу
красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної
хати. Красива вона і в пору цвітіння, і коли багряніє восени листя, і взимку, коли на
тлі білого снігу червоніють її ягоди. Дівчата вишивали на сорочках калину, її
вплітали у віночок.
4
Український рушник - Хто з вас не бачив його? Він пройшов крізь віки і зараз
символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто
не черствіє душею. Його передавали як оберіг з роду в рід, з покоління в покоління.
Без нього, як і без пісні, не обходилось жодне сімейне свято. Найбільше обрядових
сюжетів пов'язано саме з цим предметом.
Ведуча 1.
Бережіть, шануйте, любіть обереги, вивчайте традиції свого народу, адже ми –
українці, пишаймося цим. (Додаток 1)
Слово журі.
Ведуча 1.
А зараз ми трошки відпочинемо і переглянемо сценку .
Сценка «Україна та її сини»
На середині залу з 'являється мати-Україна і троє синів)
Ведуча 1 Давно-давно жила жінка і було у неї три сини. Росли вони чесними,
сміливими, дуже любили свою матусю. Готові були віддати за неї своє життя
Син 1. Мамо, піду я межи люди, подивлюся світ
Україна. Ну, що ж, сину, іди, та пам'ятай рідну домівку, а на згадку візьми золоту
корону, з трьома промінцями Хай в далекому краї зігріває вона тебе.
Ведучий 2.Минув час, син став князем і дали йому ім'я Тризуб, а знак, що дала йому
мати назвали гербом.
Син 2. Пустіть, мамо, мене світ подивитися
Україна. Візьми, сину, в дорогу жовто-блакитний одяг і своїми ділами прославляй
матір.
Ведуча 1. Одержав син імення – Прапор. А там, де був наймолодший син завжди
лунала дзвінкоголоса пісня
Україна. Подарую, я тобі, сину, соловейків голос
Ведуча 2. І одержав син за свій голос і величний спів ім'я – Гімн.
Знак країни головний –
Це тризубець золотий.
Він – як сонце в небі синім,
В ньому слава, в ньому сила,
В нім священне слово «воля»,
Що рятує від недолі.
Синьо-жовтий прапор України –
Це безхмарне небо, синє-синє,
А під небом золотіє нива,
І народ – і вільний, і щасливий.
Лине пісня незабутня,
Горда, величава.
В ній – надія на майбутнє,
України слава.
До нових здобутків кличе
Пісня Україну,
А зовуть її велично
5
Всі Державним Гімном
V конкурс «Далі, далі, далі»
Ведучий 1 .Командам необхідно дати якомога більше відповідей на поставлені
запитання за 2 хвилини. 1 правильна відповідь -1 б
Ведуча2. Запитання для І команди
1. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими
порогами? (Запорізька січ)
2. Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб)
3. Автор слів гімну України. (П. Чубинський)
4. Яка назва гімну України. (Ще не вмерла Україна)
5. Як називалась перша слов’янська держава? (Київська Русь)
6. Як називається основний закон України? (Конституція)
7. Столиця України (Київ)
8. Як починається Гімн України? ( „Ще не вмерла ...")
9. Автор слів Гімну? (П.Чубинський)
10. Перший президент України?
(М.Грушевський)
11. Основний закон України ? (Конституція)
12. Скільки кольорів має прапор України?(2)
Ведуча1.Запитання для ІІ команди
1. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)
2. Які кольори державного прапора України? (Синій, жовтий)
3. Назвіть найбільшу святиню українського народу в музичній символіці. (Гімн)
4. Назвіть велике зібрання творів Т. Шевченка. (Кобзар)
5. Назвіть композитора, який поклав вірші Чубинського, що стали гімном, на
музику? (Вербицький)
6. Що означає слово «козак»? (Вільна ,незалежна людина)
7. Колір нашого прапора ?(Синьо-жовтий)
8.. Автор музики гімну ? (М.Вербицький)
9. Малий Державний Герб України? (Тризуб)
10. Які рослини є нашими символами? ?(Верба, калина)
11. Яке місто називали „матір'ю городів руських"? (Київ)
12. Коли було проголошено незалежність України? (24 серпня 1991 року)
Слово журі.
VI конкурс «Мовне багатство»
Ведуча 2. Наша мова - не лише співуча і мелодійна, але і багата,
розмаїта. Фразеологічні звороти надають їй яскравості, влучності, образності.
Завдання: скласти „доміно" із початків і закінчень фразеологізмів, пояснити їх.
За кожну правильну відповідь - 1 бал.
Ведуча 1. 1 команда
1. Тридцять / срібляників
6
(ціна за зраду)
2. Хоч вовків / гони (дуже холодно)
3. Покласти зуби / на полицю (голодувати)
4. Накрити / мокрим рядном (докоряти, сварити)
Ведуча 2. 2 команда
1. Умити / руки
(зняти з себе відповідальність)
2. Клювати / носом
(дрімати)
3. Комар носа / не підточить
(зробити щось бездоганно)
4. Ні пари / з уст
(мовчати)
Слово журі.
Ведуча 1 . Послухайте легенду.
Учень 7. Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи
вибрали елегантність і красу, угорці — любов до господарювання, німці - дисципліну
і порядок. Діти Росії - владність, Польщі - здатність до торгівлі, італійці одержали
хист до музики...
Обдарувавши всіх, підвівся Господь бог зі святого трону і раптом побачив у
куточку дівчину. Фона була боса, одягнута у вишивану сорочку, руса коса
переплетена синьою стрічкою, а на голові багрянів вінок з червоної калини.
- Хто ти? Чого плачеш? - запитав Господь.
- Я — Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові і пожеж. Сини мої
на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з вдів та сиріт, у своїй хаті нема
правди й волі.
- Чого ж ти не підійшла до ллєш скоріш? Я всі таланти вже пороздавав. Як же
зарадити твоєму горю?
Дівчина хотіла вже йти, та Господь бог, піднявши правицю, зупинив її:
- Є у мне найцінніший дар, який уславить тебе на цілий світ. Це - пісня.
Узяла дівчина Україна дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася
низенько Всевишньому із ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.
Ведуча 2.Ми послухали легенду і вона нас підвела до наступного конкурсу .
VІI конкурс «Вгадай пісню »
Для кожної команди включається мелодії українських пісень по-черзі .1 правильно
вгадана мелодія - 1 бал .
Ведуча 1. Продовжуємо нашу вікторину і нас чекає наступний конкурс
VІІI конкурс «Розумники »
Дітям роздається зображена карта України, потрібно відгадати де . яка область
і підписати їх. (Додаток 2 ) (5б -отримує та команда яка відгадає більше областей)
Слово журі. Підсумки гри. Оголошення переможців та вручення нагород
7
Ведуча 2 . Ось і завершилася наша вікторина про Україну. Сьогодні ми з вами ще раз
пригадали українські звичаї і традиції, символи нашої держави. Бо знати та пам’ятати
це потрібно, тому що ми з вами живемо в Україні, нашому рідному краї. А велика,
священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і
щирих серцях.
Учень 7.Мені над усе більш нічого не треба:
Домівка матусі, волошки в житах,
Вишневий світанок, полив’яне небо,
І сиза роса на траві при шляхах.
Таке все тут миле, доступне і гідне;
Високі тополі і тихе село…
Таке сокровенне, насущне і рідне,
Воно в мою душу навіки вросло.
Корали калини і мамині очі,
І доля - з лелечого наче крила…
Я більшого щастя на світі не хочу,
Щоб лиш Україна міцніла й цвіла.
Додаток 1
8
Додаток 2
9
I конкурс
« Знайомство»
IІ конкурс
10
«Ну,
постривай!»
11
IIІ конкурс
«Крученики»
12
IV конкурс
«Народні символи та
святині»
(конкурс для вболівальників)
13
V конкурс
«Далі, далі,
далі»
14
VI конкурс
«Мовне
багатство»
15
VІI конкурс
«Вгадай пісню»
16
VІІI конкурс
«Розумники »
Учасники конкурсу –вікторини «Це наша Україна»
17
18

Сценарій заходу "Це наша Україна"

  • 1.
    Ланчинський Центр дитячоїта юнацької творчості Підготувала та провела Керівник гуртків Бабіїв Марина Михайлівна Мета: 1
  • 2.
    Навчальна: поглибити знанняучнів про Україну як незалежну державу, про державну символіку України – герб, прапор, гімн, про рослинні символи України та народні обереги Розвиваюча:розвивати творчі та організаторські навички учнів, пізнавальний інтерес; формувати в дітей позитивне ставлення до предмета, уміння працювати в команді, чути і поважати чужу думку. Виховна: виховувати любов до рідної землі, повагу до історичних та культурних надбань українського народу, почуття національної гідності. Форма проведення: конкурс-вікторина Обладнання: Компютер, елюстрації, бланки з завданнями, фонограма Хід заходу Епіграф: Хто зберіг любов до краю і не зрікся роду, тільки той віддав всю душу, все, що зміг, народу. Під музичний супровід пісня «Я люблю Україну» - виходять ведучі Ведучий 1.Добрий день вам, люди добрі, Щиро просим до господи. Раді вас у нас вітати, Щастя та добра бажати! Ведучий2. Рідний край… Він починається від батьківського порога, стежини, стрункої тополі, твоїх воріт з барвінку, який ніжно стелиться по садочку Найсвятішими для кожного з нас є слова: Україна, Батьківщина. Адже Батьківщина - це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти народився і виріс, де минули найкращі роки твого життя. Ведучий 1. Це роботящі руки наших прабабусь, бабусь які в тяжкі роки підняли до життя нашу землю, вмили її гіркою сльозою, засіяли молодим життям. Учень1.Є багато країн на землі, В них озера, річки і долини. Є країни великі й малі, Та найкраща завжди – Батьківщина. Учень2. Є багато квіток запашних, Кожна квітка красу свою має. Та гарніші завжди поміж них Ті, що квітнуть у рідному краї. Учень3.Є багато пташок голосних, Любі, милі нам співи пташині, 2
  • 3.
    Та завжди наймилішимиз них Будуть ті, що у рідному краї. Учень4. І тому найдорожчою нам Є і буде у кожну хвилину Серед інших країн лиш одна – Дорога нам усім Україна! Учень 5. На росах, на водах, На всіх переходах Курличеш мені В журавлиних ключах. Моя Україно, Родима країно, Ясні небеса. Учень 6. Я чую твій голос, Пшеничний твій колос У душу мені Засіває зерно. Моя Україно, Колиско-калино, Пізнати тебе. Мені щастя дано. Ведучий 1.Сьогодні в нас незвичайний захід. Ми зібралися тут, щоб краще пізнати нашу Україну, поглибити знання та в змаганні визначити, що ми знаємо про нашу Батьківщину . Але як би не закінчилась ця вікторина, хай переможе дружба . Ведучий 2.А зараз послухаймо правила гри а) всі гравці активні; б) під час обговорення можна тихо радитись; в) на питання відповідати чітко і ясно. Визначити переможця гри нам допоможе компетентне журі, до складу якого ввійшли : ________________________ _________________________ _________________________ Ведучий 1.До початку вікторини журі повинне прийняти присягу: - Присягаюсь сміятись, якщо буде смішно; - Присягаюсь «боліти» за обидві команди, але видужати в кінці гри; - Присягаюсь дотримуватись правила « по одежі зустрічають, а по знанням проводжають»; - Присягаюсь бути справедливим, толерантним, уважним. 3
  • 4.
    Вболівальники можуть допомогтисвоїй команді участю в конкурсах. Порушення дисципліни, підказки каратимуться зняттям балів у команди. I конкурс « Знайомство». ( 5 балів) Ведуча 1.Члени команд представляють свою команду, девіз та побажання суперникам. Капітан презентує емблему команди. Слово журі. II конкурс «Ну, постривай!» Ведуча 2.Продовж прислів’я (1 правильно продовжене прислів’я – 1 б) Завдання: 1. Хліб, сіль їж, а… (правду ріж) 2. Слово не горобець… (вилетить не спіймаєш) 3. Друга легше знайти, ніж… (зберегти) 4.Ранні пташки росу п’ють… (а пізні сльози ллють) 5. Заліз кіт на сало і… (кричить «мало!») 6. Праця годує а… (лінь марнує) 7. Гостре словечко… (коле сердечко) 8. Хочеш їсти калачі… (не сиди на печі) Слово журі. IIІ конкурс «Крученики» Ведуча 1 А зараз ми пропонуємо командам позмагатися у читанні скоромовок. Прошу капітанів команд підійти та обрати скоромовки. 1. Бурі бобри брід перебрели, Забули бобри забрати торби. 2. От Кіндрат, так Кіндрат, Зуб зламав об мармелад. 3. Хитру сороку спіймати морока, А на сорок сорок – сорок морок. 4. Рак рачкує до крамниці, Щоб купити рукавиці. Слово журі. IV конкурс «Народні символи та святині»(конкурс для вболівальників) Ведуча 2 Крім символів у нашій державі є декілька святинь. Зараз ви почуєте описання двох з них і повинні будете здогадатись про що є мова. Калина — найулюбленіша в Україні рослина. Завжди любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Красива вона і в пору цвітіння, і коли багряніє восени листя, і взимку, коли на тлі білого снігу червоніють її ягоди. Дівчата вишивали на сорочках калину, її вплітали у віночок. 4
  • 5.
    Український рушник -Хто з вас не бачив його? Він пройшов крізь віки і зараз символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею. Його передавали як оберіг з роду в рід, з покоління в покоління. Без нього, як і без пісні, не обходилось жодне сімейне свято. Найбільше обрядових сюжетів пов'язано саме з цим предметом. Ведуча 1. Бережіть, шануйте, любіть обереги, вивчайте традиції свого народу, адже ми – українці, пишаймося цим. (Додаток 1) Слово журі. Ведуча 1. А зараз ми трошки відпочинемо і переглянемо сценку . Сценка «Україна та її сини» На середині залу з 'являється мати-Україна і троє синів) Ведуча 1 Давно-давно жила жінка і було у неї три сини. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю. Готові були віддати за неї своє життя Син 1. Мамо, піду я межи люди, подивлюся світ Україна. Ну, що ж, сину, іди, та пам'ятай рідну домівку, а на згадку візьми золоту корону, з трьома промінцями Хай в далекому краї зігріває вона тебе. Ведучий 2.Минув час, син став князем і дали йому ім'я Тризуб, а знак, що дала йому мати назвали гербом. Син 2. Пустіть, мамо, мене світ подивитися Україна. Візьми, сину, в дорогу жовто-блакитний одяг і своїми ділами прославляй матір. Ведуча 1. Одержав син імення – Прапор. А там, де був наймолодший син завжди лунала дзвінкоголоса пісня Україна. Подарую, я тобі, сину, соловейків голос Ведуча 2. І одержав син за свій голос і величний спів ім'я – Гімн. Знак країни головний – Це тризубець золотий. Він – як сонце в небі синім, В ньому слава, в ньому сила, В нім священне слово «воля», Що рятує від недолі. Синьо-жовтий прапор України – Це безхмарне небо, синє-синє, А під небом золотіє нива, І народ – і вільний, і щасливий. Лине пісня незабутня, Горда, величава. В ній – надія на майбутнє, України слава. До нових здобутків кличе Пісня Україну, А зовуть її велично 5
  • 6.
    Всі Державним Гімном Vконкурс «Далі, далі, далі» Ведучий 1 .Командам необхідно дати якомога більше відповідей на поставлені запитання за 2 хвилини. 1 правильна відповідь -1 б Ведуча2. Запитання для І команди 1. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запорізька січ) 2. Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб) 3. Автор слів гімну України. (П. Чубинський) 4. Яка назва гімну України. (Ще не вмерла Україна) 5. Як називалась перша слов’янська держава? (Київська Русь) 6. Як називається основний закон України? (Конституція) 7. Столиця України (Київ) 8. Як починається Гімн України? ( „Ще не вмерла ...") 9. Автор слів Гімну? (П.Чубинський) 10. Перший президент України? (М.Грушевський) 11. Основний закон України ? (Конституція) 12. Скільки кольорів має прапор України?(2) Ведуча1.Запитання для ІІ команди 1. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь) 2. Які кольори державного прапора України? (Синій, жовтий) 3. Назвіть найбільшу святиню українського народу в музичній символіці. (Гімн) 4. Назвіть велике зібрання творів Т. Шевченка. (Кобзар) 5. Назвіть композитора, який поклав вірші Чубинського, що стали гімном, на музику? (Вербицький) 6. Що означає слово «козак»? (Вільна ,незалежна людина) 7. Колір нашого прапора ?(Синьо-жовтий) 8.. Автор музики гімну ? (М.Вербицький) 9. Малий Державний Герб України? (Тризуб) 10. Які рослини є нашими символами? ?(Верба, калина) 11. Яке місто називали „матір'ю городів руських"? (Київ) 12. Коли було проголошено незалежність України? (24 серпня 1991 року) Слово журі. VI конкурс «Мовне багатство» Ведуча 2. Наша мова - не лише співуча і мелодійна, але і багата, розмаїта. Фразеологічні звороти надають їй яскравості, влучності, образності. Завдання: скласти „доміно" із початків і закінчень фразеологізмів, пояснити їх. За кожну правильну відповідь - 1 бал. Ведуча 1. 1 команда 1. Тридцять / срібляників 6
  • 7.
    (ціна за зраду) 2.Хоч вовків / гони (дуже холодно) 3. Покласти зуби / на полицю (голодувати) 4. Накрити / мокрим рядном (докоряти, сварити) Ведуча 2. 2 команда 1. Умити / руки (зняти з себе відповідальність) 2. Клювати / носом (дрімати) 3. Комар носа / не підточить (зробити щось бездоганно) 4. Ні пари / з уст (мовчати) Слово журі. Ведуча 1 . Послухайте легенду. Учень 7. Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці — любов до господарювання, німці - дисципліну і порядок. Діти Росії - владність, Польщі - здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики... Обдарувавши всіх, підвівся Господь бог зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Фона була боса, одягнута у вишивану сорочку, руса коса переплетена синьою стрічкою, а на голові багрянів вінок з червоної калини. - Хто ти? Чого плачеш? - запитав Господь. - Я — Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові і пожеж. Сини мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з вдів та сиріт, у своїй хаті нема правди й волі. - Чого ж ти не підійшла до ллєш скоріш? Я всі таланти вже пороздавав. Як же зарадити твоєму горю? Дівчина хотіла вже йти, та Господь бог, піднявши правицю, зупинив її: - Є у мне найцінніший дар, який уславить тебе на цілий світ. Це - пісня. Узяла дівчина Україна дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому із ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ. Ведуча 2.Ми послухали легенду і вона нас підвела до наступного конкурсу . VІI конкурс «Вгадай пісню » Для кожної команди включається мелодії українських пісень по-черзі .1 правильно вгадана мелодія - 1 бал . Ведуча 1. Продовжуємо нашу вікторину і нас чекає наступний конкурс VІІI конкурс «Розумники » Дітям роздається зображена карта України, потрібно відгадати де . яка область і підписати їх. (Додаток 2 ) (5б -отримує та команда яка відгадає більше областей) Слово журі. Підсумки гри. Оголошення переможців та вручення нагород 7
  • 8.
    Ведуча 2 .Ось і завершилася наша вікторина про Україну. Сьогодні ми з вами ще раз пригадали українські звичаї і традиції, символи нашої держави. Бо знати та пам’ятати це потрібно, тому що ми з вами живемо в Україні, нашому рідному краї. А велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях. Учень 7.Мені над усе більш нічого не треба: Домівка матусі, волошки в житах, Вишневий світанок, полив’яне небо, І сиза роса на траві при шляхах. Таке все тут миле, доступне і гідне; Високі тополі і тихе село… Таке сокровенне, насущне і рідне, Воно в мою душу навіки вросло. Корали калини і мамині очі, І доля - з лелечого наче крила… Я більшого щастя на світі не хочу, Щоб лиш Україна міцніла й цвіла. Додаток 1 8
  • 9.
  • 10.
  • 11.
  • 12.
  • 13.
    IV конкурс «Народні символита святині» (конкурс для вболівальників) 13
  • 14.
  • 15.
  • 16.
  • 17.
    VІІI конкурс «Розумники » Учасникиконкурсу –вікторини «Це наша Україна» 17
  • 18.